Ramazan geldi gelecek derken, anne-babamı da dahil ederek, gündüz gözü ile mini bir kahvaltı masasında biraraya geldik. Hakim renk olan kırmızının da etkisi ile oldukça dinamik bir masa oldu, oturması da bir hayli eğenceliydi :) Herkese şimdiden hayırlı Ramazanlar, oruç tutacaklara Allah kolaylık versin...
 

Peynir tabağı, tereyağı&bal, zeytin ve kürdanlara geçirilmiş salam&parmak peynir kahvaltının omurgasını oluşturuyordu.Basit kahvaltılıklara eşlik eden lor salatası, salçalı sosis ve çıtır çıtır simitler kahvaltının cilası idi. Şimdi fotoğraflara bakarken, niye birkaç çeşit eklememişim diye hayıflanıyorum :)
 Çocuk kısmının bayıldığı, evde "sen daha fazla yedin!" kavgaları çıkaran salçalı sosisi; bazen az yağda her tarafı kızarana kadar yağda çevirip üzerine sulandırılmış salça ilave ediyorum. Bazen de domates ve biberi menemen harcı gibi hazırlayıp iş yumurtayı koyma aşamasına geldiğinde, yumurta yerine sosisleri ekliyorum. Her iki halde de kavgaya sebep oluyor inanın :)

Türk Mutfağının En lezzetli resimli yemek tarifleri ile bayanlar evlerinde damak tadlarına hitap eden, türk ve dünya mutfağından seçme kolay tarifler ile yemek pişirmenin püf noktaları tümü ile sizler için sitemiz sofra yemek tarifleri olarak paylaşıyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top