Türk halkının çok büyük bir nimeti var; simit :) Sabah kahvaltıya, sıcacık dost sohbetlerine, üşüyünce çayın yanına, acıkınca beyaz peynirin yanına, yanınıza çekmek istediğiniz martılara hep o eşlik eder. Tek bir olumsuz özelliği var, çıtır özelliği çabuk kaybolur, çıtır çıtırlığı aranılan özelliktir. Bu doğaçlama tarif, bayatlayan iki simidi kahvaltıda yemek için doğdu. Ancak bizimkilere 2 simit pizza yetmedi, başka var mı diye arkası arandı :)

Malzemeler:

- 1 adet simit
- 6-8 dilim sucuk
- 1 çay bardağı kaşar rendesi
- 1 yemek kaşığı ketçap
- 1 yemek kaşığı zeytinyağı
- 1 yemek kaşığı zeytin dilimi


Yapılışı: Küçük bir kasede ketçap ve zeytinyağı çırpılarak bir fırça yardımı ile, eninden ikiye kesilmiş herbir simit parçasına sürülür. Her iki parçanın da üzerine kaşar peyniri rendesinden serpiştirilir. Bunların üzerine sucuk, zeytin dilimleri ve tekrar kaşar peyniri rendesi konularak 180 dereceye ayarlanan fırında 6-7 dakika pişirilir. Dikkat çok yedirir! :)

Türk Mutfağının En lezzetli resimli yemek tarifleri ile bayanlar evlerinde damak tadlarına hitap eden, türk ve dünya mutfağından seçme kolay tarifler ile yemek pişirmenin püf noktaları tümü ile sizler için sitemiz sofra yemek tarifleri olarak paylaşıyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top