Domates Soslu Makarna Tarifi Nasıl Yapılır
Herkesin en kolay yemek hangisi sordugumuzda yüzde doksanının makarna yemeği diyeceği ve en çokda sevilen bir yemek olması dolayısıyla sizlerle bugunde Domates Soslu Makarna yapımını paylaşmayı uygun gördüm.

Domates Soslu Makarna Tarifi Malzemeleri :
  • 1 Paket Makarna ( Buçukda olabilir burguda olabilir )
  • 1 Su bardağı Yağ
  • 2 Yemek kaşıgı Domates Salçası
  •  yarım kilo domates veya 5 adet domates
  • 5 adet sivri biber
  • yarım yemek kaşıgı biber salçası

 Domates Soslu Makarna Tarifi yapılışı :

öncelikle makarnalarımızı haşlanması için tenceremize koyuyoruz. Ardından makarnalarımız haşlanana kadar domateslerimizi soyuyoruz. Ufak ufak dogradıktan sonra aynı şeklide biberimizide dogruyoruz.  Makarnalarımız kaynayınca aynı tencerede yagımızı ilave ettikten sonra domates ve biberimizi ilave ediyoruz. Domateslerimiz iyice dagılınca burdaki ayrıntı önemli makarnalarımızı süzerken bir su bardağı kadar haşladıgımız makarna suyumuzu ayrı bir kenara koyuyoruz. Daha sonra salçalarımızı ve ayırmış oldugumuz makarna suyumuzu ve salçamızıda pişen domateslerimizin üzerine ilave ediyoruz hafif bir şekilde kısık ateşte makarnalarımızıda ilave edince artık makarnamız hazır.

Afiyet Olsun.


Domates Soslu Makarna Tarifi nasıl yapılır, pratik yemek tarifi makarnalar yapımı, en güzel yemekler, ögrenci işi Domates Soslu Makarna Tarifi, neler koymalaıyım, Domates Soslu Makarna Tarifi en güzel makarna pişirme yöntemleri,

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top